Orszak Trzech Króli

W sobotę 6 stycznia, dzieci wraz z rodzicami z naszego przedszkola wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który  odbył się już po raz siódmy. Orszak wyruszył z pod konkatedry i ulicami  miasta dotarł pod budynek Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Uczestnicy w pięknych orszakowych strojach i koronach po drodze mogli obejrzeć i posłuchać występów przygotowanych przez przedstawicieli sokołowskich szkół i przejść przez bramę Nieba. Podczas przemarszu ulicami śpiewane były kolędy i pastorałki. Trzej Królowie Kacper, Melchior i Baltazar złożyli hołd Świętej Rodzinie i przekazali dary: złoto, kadzidło i mirrę. Niespodzianką dla najmłodszych było zorganizowanie żywej szopki,  gdzie dzieci miały możliwość nakarmienia zwierząt. Wydarzenie to było okazją do przeżywania pięknej polskiej tradycji i wspólnego kolędowania. Fotogaleria powstała dzięki uprzejmości Sokołowskiego Ośrodka Kultury.