"Klucz do uczenia się" program rozwoju poznawczego

autorstwa  Galiny Dolya, Nicolai Veraksy

Program zakłada, że w procesie edukacji dzieci najważniejszy element stanowi rozwinięcie umiejętności uczenia się, czyli przygotowywanie do korzystania ze swojego potencjału umysłowego.

Program Klucz do uczenia się rozwija kluczowe umiejętności:

• samoregulacji
  • poznawcze
  • komunikatywne

dzięki którym dzieci odnoszą sukcesy w szkole i dorosłym.

Program edukacyjny "Klucz do uczenia sie" w swoich założeniach nastawiony jest na rozwijanie u dzieci niezbędnych umiejętności, będących podstawą dalszego uczenia się. Sercem programu jest myslenie symboliczne czyli zdolność dziecka do interpretowania symboli . Program ten różni się od pozostałych programów , ponieważ najważniejszym celem staje się zdobycie narzędzi umożliwiających postęp a nie konkretny cel edukacyjny - istotne jest "JAK" a nie "CO".  Dzięki temu programowi dzieci nie tylko zdobywaja wiedzę i umiejętności, lecz uczą się także jak wiedzę zdobywac.

Więcej informacji o innowacji  "Klucz do ucznia się"