W pracy wychowawczo - dydaktycznej wykorzystujemy tradycyjne i nowatorskie metody :

• Edukacja matematyczna - "Dziecięca matematyka" według koncepcji prof. E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, E. Zielińskiej ( metoda czynnościowego nauczania matematyki)
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju do skupiania uwagi i zapamiętywania według koncepcji E. Gruszczyk- Kolczyńskiej, E. Zielińskiej " Dzieci uczą misie wierszy", Patrzę uważnie i potrafię zapamiętać wiele szczegółów", Potrafię zapamiętać szeregi czynności i przewidzieć, co będzie dalej", " Słucham uważnie, aby zapamiętać to, co ważne i potrzebne", "Potrafię obdarzać uwagą i mówić tak, aby inni mnie słuchali",
  • "Metoda Ruchu Rozwijającego"- Weroniki Sherbone,
  • Gimnastykę twórczą według koncepcji C. Orffa i R. Labana
  • "Metoda dobrego startu - Marty Bogdanowicz
  • Pedagogika zabawy
  • elementy dramy
  • metody aktywizujące
  • muzykoterapię
  • relaksację
  • naszą codzienną pracę  dodatkowo wzbogacamy o metodę "Edukacji przez ruch" Doroty Dziamskiej zgodnie z naszym przekonaniem, że tylko poznanie wielozmysłowe daje największe szanse powodzenia , zwłaszcza w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, kiedy ruch i dotyk są najważniejszymi metodami poznania.