W grupie 3-latków opiekę wychowawczo-dydaktyczną i opiekuńczą sprawują:

Beata Wyłuda, Anna Tomczuk oraz Anna Mieczkowska

DBAMY O ZIEMIĘ -propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (12.04.-16.04)

Dziecko dowie się w jaki sposób należy dbać o przyrodę. Nauczy się, jak należy segregować śmieci i dowie się, dlaczego jest to tak ważne dla naszego środowiska. Rozwiąże proste zadania matematyczne oraz poćwiczy umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość. Wspólnie z rodzicem wykona prosty eksperyment. Nauczy się lub posłucha tematycznych piosenek, opowiadania. Poćwiczy przy muzyce. Będzie miało również możliwość stworzenia pracy plastycznej, rozwiązywania zagadek i wykonania tematycznych kart pracy.

Obejrzyj razem z nami

Posłuchaj opowiadania

Zgaduj Zgadula

Matematyka na wesoło

Zaśpiewaj

Poćwicz z nami

Wykonaj pracę plastyczną

• Planeta Ziemia - lampion ze słoiczka

Wykonaj prosty eksperyment

• Jak rośliny piją wodę?

Wydrukuj i pokoloruj

Język angielski (12.04-16.04.2021)

Słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim. Posługuje się wyrażeniami clap pat, stamp, blink, wiggle. Utrwala kolory.

Zagraj w grę interaktywną

Zaśpiewaj piosenkę

Zajęcia z logopedą (12.04. - 16.04.2021)

Zadanie 1

Zadanie 2

Zadanie 3

WIOSNA NA WSI – propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (06.04.-09.04)

Dziecko zdobędzie informacje o zwierzętach na wsi. Będzie miało możliwość wykonania pracy plastycznej. Rozwiąże proste zadania matematyczne, znajdzie różnice między obrazkami i nazwie je, posłucha odgłosów zwierząt i je odgadnie. Przeprowadzi wspólnie z rodzicem eksperyment. Posłucha piosenki tematycznej i spróbuje zilustrować ją ruchem i gestem. Nauczy się refrenu piosenki. Wspólnie z rodzicami wykona proste ćwiczenia gimnastyczne. Posłucha bajki czytanej przez rodziców i  obejrzy bajki tematyczne.

Posłuchaj

Obejrzyj film edukacyjny

Śpiewaj z nami

Pokoloruj obrazek

Matematyka na wesoło

Wykonaj pracę plastyczną

Wykonaj prosty eksperyment

Sprytny Maluch

Język angielski   (06.04-09.04.2021)

Dziecko słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim, zna nazwy zwierząt z wiejskiej zagrody. Utrwala nazwy kolorów w języku angielskim.

Farm animals

Kolory

Zajęcia z logopedą  (06.04. - 09.04.2021)

ĆWICZENIA SŁUCHOWE

Rodzicu- z młodszym dzieckiem usiądź tak,  żeby dziecko widziało obrazki zwierząt. Natomiast starsze dzieci mogą rozpoznawać odgłosy zwierząt tylko ze słuchu.

Pamiętaj zasadę: szeroki uśmiech, zęby złączone,  język na dole. Każdy wyraz wymawiaj wolno i wyraźnie.

"WIELKANOC "(29.03.-02.04.2021)

Propozycje zabaw plastycznych do wyboru

Mały naukowiec

Posłuchaj piosenki, spróbuj zilustrować ją ruchem i gestem wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem.

W Przedszkolnym Kuchcikowie

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato!

Posłuchaj i rozwiąż

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszeschsrtonny rozwój dzieci oraz zapewaniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowały: Anna Tomczuk, Beata Wyłuda.

Zajęcia z logopedą  (29.03-02.04.2021)

Powrzaj za mną

Domowa klinika języka

Logozabawy

Naśladuj dźwięki

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowała logopeda Agnieszka Kosieradzka.

JĘZYK ANGIELSKI (29.03-02.04.2021)

Dziecko wysłucha,  zaśpiewa piosenkę w języku angielskim, pozna słownictwo związane z Wielkanocą

Zabawy interaktywne

Piosenka

Słówka i wymowa

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowała Anna Marciniak.