W grupie 4 latków opiekę wychowawczo-dydaktyczną i opiekuńczą sprawują:

nauczycielki: Elżbieta Małkus, Agnieszka Rytel- Kuc oraz  Monika Abramczuk.

DBAMY O ZIEMIĘ -propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (12.04.-16.04)

Dziecko dowie się jak ważne jest utrzymanie porządku w swoim najbliższym otoczeniu. Posłucha wiersza i dowie się jak należy dbać o naszą planetę. Nauczy się refrenu piosenki. Będzie miało możliwość wykonania eksperymentów z powietrzem. Wykona pracę plastyczną,  przy której rozwinie sprawność manualną. Rozwiąże zadania matematyczne, dzięki którym utrwali sprawność liczenia i rozwinie percepcję wzrokową. Poćwiczy w domu wykorzystując do tego poduszki.

Obejrzyj film edukacyjny

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Gry online

Posłuchaj piosenki i spróbuj zaśpiewać refren

Mały Naukowiec

Sprytny maluch

Praca plastyczna

Matematyczne zabawy

Język angielski (12.04-16.04.2021)

Słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim. Posługuje się wyrażeniami clap pat, stamp, blink, wiggle. Utrwala kolory.

Zagraj w grę interaktywną

Zaśpiewaj piosenkę

Zajęcia z logopedą  (12.04. - 16.04.2021)

Zadanie 1

Zadanie 2

Zadanie 3

WIOSNA NA WSI – propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (06.04.-09.04)

Dziecko dowie się o zwierzętach i ich młodych  mieszkających w gospodarstwie domowym. Rozwiąże proste zadania matematyczne, w których będzie musiało rozróżnić figury geometryczne, dobrać odpowiedni kolor, znaleźć parę, utrwalić liczenie w zakresie 5 oraz poćwiczyć spostrzegawczość. Przeprowadzi wspólnie z rodzicem prosty eksperyment
z użyciem mleka i barwników spożywczych oraz założy hodowlę rzeżuchy. Nauczy się refrenu piosenki i rozwinie umiejętności wokalne. Poćwiczy sprawność ruchową przy muzyce oraz podczas pokonywania toru przeszkód  z taśmy klejącej. Wykona pracę plastyczną i nauczy się rysowania zwierząt.

Obejrzyj film i wymień zwierzęta żyjące na wsi

Rysowane wierszyki  - spróbuj narysować zwierzątko według instrukcji

Poznaj przygodę małych kaczuszek

Zabawy matematyczne

Zgaduj Zgadula

Obserwacje przyrodnicze

Posłuchaj piosenki i naucz się refrenu

Sprytny Maluch

Wykonaj eksperyment

Język angielski   (06.04-09.04.2021)

Dziecko słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim, zna nazwy zwierząt z wiejskiej zagrody. Utrwala nazwy kolorów w języku angielskim.

Farm animals

Kolory

Sprawdź czy już znasz?

Zajęcia z logopedą  (06.04. - 09.04.2021)

ĆWICZENIA SŁUCHOWE

Rodzicu- z młodszym dzieckiem usiądź tak,  żeby dziecko widziało obrazki zwierząt. Natomiast starsze dzieci mogą rozpoznawać odgłosy zwierząt tylko ze słuchu.

Pamiętaj zasadę: szeroki uśmiech, zęby złączone,  język na dole. Każdy wyraz wymawiaj wolno i wyraźnie.

"WIELKANOC " (29.03.-02.04.2021)

Dziecko dowie się o zwyczajach wielkanocnych. Poćwiczy aktywne słuchanie poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiąże proste zadania matematyczne, określi położenie zabawki, poćwiczy umiejętności przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Nauczy się lub posłucha tematycznej piosenki, zatańczy z wielkanocnym rekwizytem oraz poćwiczy przy muzyce. Będzie miało również możliwość stworzenia pracy plastycznej.

Obejrzyj film edukacyjny

Pokoloruj świąteczny obrazek

Posłuchaj wiersza

Posłuchaj piosenki, spróbuj zilustrować ją ruchem i gestem wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem.

Propozycje zabaw plastycznych do wyboru

Zabawa dydaktyczna

Zabawa ruchowa przy muzyce

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszeschsrtonny rozwój dzieci oraz zapewaniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowały: Agnieszka Rytel-Kuc, Elżbieta Małkus.

Zajęcia z logopedą   (29.03-02.04.2021)

Powrzaj za mną

Domowa klinika języka

Logozabawy

Naśladuj dźwięki

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowała logopeda Agnieszka Kosieradzka.

JĘZYK ANGIELSKI (29.03-02.04.2021)

Dziecko wysłucha,  zaśpiewa piosenkę w języku angielskim, pozna słownictwo związane z Wielkanocą

Zabawy interaktywne

Piosenka

Słówka i wymowa

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowała Anna Marciniak.