W dniu 21 października 2016r. w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wraz z Mazowieckim Kuratorem Oświaty Aurelią  Michałowską, w obecności wielu znakomitych gości ,wręczyli nagrody Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się nauczycielom z placówek działających na terenie Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie. Wśród nich znalazła się również nasza pani  dyrektor Urszula Marcinkowska.

Wyróżnienie przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej ma wyjątkowe znaczenie. Nagroda dla dyrektor Urszuli Marcinkowskiej sprawiła wiele radości nie tylko jej samej ale również pracownikom i radzie rodziców MP2.

Postawa pani dyrektor jako nauczyciela o wielkim sercu, które w całości oddaje dzieciom, a także ambitnego managera – niestrudzonego i nieustająco podejmującego nowe wyzwania, budzi wielki szacunek i napawa dumą.  Przyznane wyróżnienie jest także wspaniałą promocją sokołowskiej oświaty.

„Choć nie pracujemy dla odznaczeń i medali, choć największą dla nas nagrodą są uśmiechy dzieci, wdzięczność uczniów i szacunek rodziców, to dzisiejsze wyróżnienia dają nam poczucie ogromnej satysfakcji i są dla nas zawodowym sukcesem” - Urszula Marcinkowska.