Przyjazne przedszkole - przedszkole z tradycjami

• Nasze przedszkole - Miejskie Przedszkole Nr 2 mieści się przy ulicy T. Kościuszki 31 oraz posiada dwa oddziały zamiejscowe w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Repkowskiej. Przedszkole przy ulicy Kościuszki to budynek parterowy zaprojektowany wyłącznie dla potrzeb przedszkola i pełniący tę funkcję od 50 lat.
  • Organem prowadzącym jest Miasto Sokołów Podlaski. Nadzór Pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.
  • Otoczenie placówki to spokojna ulica domków jednorodzinnych przy ulicy Kościuszki i Magistrackiej oraz pełna zieleni uliczka zwana Bulwarem, wzdłuż której płynie nitka lokalnej rzeczki Cetyni, co stanowi wymarzone wprost miejsce do spacerów, oddalone od ulicznego zgiełku.
  • Dookoła budynku, wewnątrz ogrodzenia placówki znajdują się wydzielone place zabaw dla dzieci młodszych i starszych wyposażone w sprzęt do zabaw terenowych. Przed budynkiem ocieniony modrzewiem, klonem i jaworem trawnik do spokojnego odpoczynku. Całe otoczenie przedszkola jest bogato zadrzewione, na bieżąco odmładzane, elementem dekoracyjnym od frontu jest "mini-las" jako poletko dydaktyczne.
  • W przedszkolu przy ulicy Kościuszki jest 6 przestronnych sal dydaktycznych z łazienkami dostosowanymi do wieku dzieci. Posiadamy dwie duże  szatnie z oddzielnym wejściem dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych. W szatni przedszkola zorganizowany jest "plac zabaw" wyposażony w basen z kulkami, domek ze zjeżdżalnią, bujanki (krokodyle) oraz duże pojazdy (policja, koparka).
    Natomiast oddziały zamiejscowe zlokalizowane przy ulicy Repkowskiej 3 posiadają 2 sale dydaktyczne, szatnię i łazienkę dostosowaną do wieku dzieci. Posiadają także swój oddzielny plac zabaw wyciszony wikliną, wyposażony w certyfikowany sprzęt do zabaw terenowych: zjeżdżalnię, karuzelę, bujak, domek, huśtawkę "bocianie gniazdo" oraz piaskownicę.
  • Obecnie do przedszkola uczęszcza 200 dzieci, podzielonych na 8 grup wiekowych. Każda grupa ma swoją nazwę:

SMERFY - dzieci 3-letnie
PSZCZÓŁKI - dzieci 4-5 letnie
MOTYLKI  - dzieci 3-letnie
MUCHOMORKI - dzieci 4-letnie
KRASNOLUDKI- dzieci 5-letnie
KUBUSIE - dzieci 5- letnie
SŁONECZKA - dzieci 6 - letnie
BIEDRONKI - dzieci 6-letnie

• W przedszkolu są zatrudnione 42 osoby: 24 nauczycieli, 3 pracowników administracyjnych i 15 osób obsługi.

Tworzymy jedną wielką rodzinę. Cały personel przedszkola doskonale zna

potrzeby i upodobania dzieci, troszczy się o to,

aby czuły się u nas jak u siebie w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z folderem promującym naszą placówkę,

w którym znajdują się najważniejsze informacje o nas .

FOLDER PROMOCYJNY >>