Przyjazne przedszkole - przedszkole z tradycjami

Nasze przedszkole - Miejskie Przedszkole Nr 2 mieści się przy ulicy T. Kościuszki 31 oraz posiada dwa oddziały zamiejscowe w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Repkowskiej 3. Przedszkole przy ulicy Kościuszki to budynek parterowy zaprojektowany wyłącznie dla potrzeb przedszkola i pełniący tę funkcję od 50 lat.

Organem prowadzącym jest Miasto Sokołów Podlaski. Nadzór Pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Otoczenie placówki to spokojna ulica domków jednorodzinnych przy ulicy Kościuszki i Magistrackiej oraz pełna zieleni uliczka zwana Bulwarem, wzdłuż której płynie nitka lokalnej rzeczki Cetyni, co stanowi wymarzone wprost miejsce do spacerów, oddalone od ulicznego zgiełku.

Dookoła budynku, wewnątrz ogrodzenia placówki znajdują się wydzielone place zabaw dla dzieci młodszych i starszych wyposażone w sprzęt do zabaw terenowych. Przed budynkiem ocieniony modrzewiem, klonem i jaworem trawnik do spokojnego odpoczynku. Całe otoczenie przedszkola jest bogato zadrzewione, na bieżąco odmładzane, elementem dekoracyjnym od frontu jest "mini-las" jako poletko dydaktyczne.

W przedszkolu przy ulicy Kościuszki jest 6 przestronnych sal dydaktycznych z łazienkami dostosowanymi do wieku dzieci. Posiadamy dwie duże  szatnie z oddzielnym wejściem dla dzieci młodszych i dla dzieci starszych. W szatni przedszkola zorganizowany jest "plac zabaw" wyposażony w basen z kulkami, domek ze zjeżdżalnią, bujanki (krokodyle) oraz duże pojazdy (policja, koparka). Natomiast oddziały zamiejscowe zlokalizowane przy ulicy Repkowskiej 3 posiadają 2 sale dydaktyczne, szatnię i łazienkę dostosowaną do wieku dzieci. Posiadają także swój oddzielny plac zabaw wyciszony wikliną, wyposażony w certyfikowany sprzęt do zabaw terenowych: zjeżdżalnię, karuzelę, bujak, domek, huśtawkę "bocianie gniazdo" oraz piaskownicę.
Obecnie do przedszkola uczęszcza 200 dzieci, podzielonych na 8 grup wiekowych. Każda grupa ma swoją nazwę:

* "Smerfy" - dzieci 3 letnie
* "Pszczółki" - dzieci 3-4 letnie
* "Motylki" - dzieci 3 letnie
* "Muchomorki" - dzieci 4 letnie
* "Krasnoludki" - dzieci 5 letnie
* "Kubusie" - dzieci 5- letnie
* "Słoneczka" - dzieci 5-6 - letnie
* "Biedronki" - dzieci 5-6 letnie

W przedszkolu są zatrudnione 42 osoby: 24 nauczycieli,                    3 pracowników administracyjnych i 15 osób obsługi.

Tworzymy jedną wielką rodzinę.Cały personel przedszkola doskonale zna

potrzeby i upodobania dzieci, troszczy się o to,

aby czuły się u nas jak u siebie w domu.

Zachęcamy do zapoznania się z folderem promującym naszą placówkę,

w którym znajdują się najważniejsze informacje o nas .

FOLDER PROMOCYJNY >>