Miejskie Przedszkole Nr 2 i Miejskie Przedszkole Nr 4

w Sokołowie Podlaskim

realizowały projekt

„Witajcie w przedszkolnej bajce!”

Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych  w systemie oświaty Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszanie nierówności  w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

• Termin realizacji projektu –od 01.09. 2012 r. do 31.01. 2014 r.
  • Beneficjent – Miasto Sokołów Podlaski
  • Miejsce realizacji projektu – Miejskie Przedszkole nr 2 (MP2) i Miejskie Przedszkole  nr 4 (MP4) w Sokołowie Podlaskim

CEL GŁÓWNY PROJEKTU

Zwiększenie upowszechnienia edukacji przedszkolnej w Sokołowie Podlaskim o 30% dzieci w wieku 3-4 lata oraz wsparcie 64 dziewczynek i 86 chłopców z MP2  i 35 dziewczynek i 50 chłopców z MP4, w zakresie dostępu do dodatkowych zajęć edukacyjnych w okresie trwania projektu.

CELE SZCZEGÓŁOWE

1.  Wsparcie 30% 3-4 latków dotychczas nie uczestniczących w zakresie
     dostępu do edukacji przedszkolnej.
2.  Wsparcie 49 dziewczynek i 51 chłopców z MP2 i MP4 w zakresiedodatkowych zajęć rozwijających intelekt i   poszerzających wiedzę na  temat otaczającego świata.
3.  Wsparcie 99 dziewczynek i 136 chłopców z MP2 i MP4 w zakresie dostępu do zajęć muzyczno-tanecznych.
4.  Wsparcie 99 dziewczynek i 136 chłopców z MP2 i MP4 w zakresie dostępu do zajęć twórczych „Spotkania ze sztuką”
5.  Wsparcie opieką specjalistyczną logopedy, pedagoga dziewczynek i chłopców w MP2 i MP4.

ZADANIA

1.    Zwiększenie upowszechnienia edukacji przedszkolnej w Sokołowie Podlaskim o 30% dzieci dotychczas nie uczestniczących.

2.    Przygotowanie i organizacja zajęć programu rozwijającego zdolności intelektualne dzieci:

•  Zajęcia rozwijające intelekt – oparte na doświadczeniach, wprowadzające w innowacyjny sposób dzieci w świat słowa pisanego, czytanego i nauki przez eksperymenty – program „ Mały odkrywca w przedszkolu”.
  •  Spotkanie z autorem książek dla dzieci.
  • Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

3.    Przygotowanie i organizacja zajęć muzyczno-tanecznych:

•  Zajęcia rytmiczne
  •  Zajęcia taneczne

4.    Zajęcia twórcze „Spotkania z kulturą i sztuką”:

•  Warsztaty aktorskie dla dzieci
  •  Wyjazd do teatru
  •  Wyjazd do kina

5.    Wsparcie specjalistów:

•  Zajęcia gimnastyki korekcyjnej
  •  Zajęcia logopedyczne
  •  Zajęcia pedagogiczne

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNIKÓW I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE>>