"Dziecięcy Teatrzyk Dwójeczka" - program rozwoju artystycznego

Najważniejszym wymiarem podejmowanych działań innowacyjnych ma być wzbogacenie dzieci w takie wartości jak wrażliwość, wyobraźnia, aktywność, kreatywność i otwartość. Zgodnie ze swoimi założeniami najważniejszym zadaniem zajęć teatralnych jest rozwijanie uzdolnień artystycznych swoich wychowanków poprzez różnorodne formy aktywności artystycznej.

Głównym celem kółka teatralnego jest:

Osiąganiu założonych celów służą:

Zajęcia w kole teatralnym pozwalają dzieciom na samodzielne dokonywanie wyboru odpowiedniej dla siebie roli, uczą samooceny własnych możliwości w zakresie wyrażania emocji, tworzenia elementów scenografii, kostiumów. Inscenizacje teatralne zakończone są występem dla dzieci, rodziców oraz społeczności lokalnej.

Innowacja „Dziecięcy teatrzyk Dwójeczka” wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców oraz stwarza możliwość rozwijania zainteresowań przedszkolaków, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu kulturalnym.