Rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima

 Drodzy Państwo! W tym roku mija 60 lat od śmierci Juliana Tuwima oraz sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim". Z tego też względu Sejm RP ogłosił rok 2013 rokiem Juliana Tuwima. Swą decyzję argumentując tym, iż "Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia".

Pragniemy zachęcić Państwa do czytania dzieciom utworów Tuwimy bo jego wiersze, ciepłe, wesołe, pozbawione przemocy, pogodne, zaopatrzone w dyskretną dozę dydaktyzmu stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Julian Tuwim jest jednym z najchętniej czytanych polskich poetów XX w., który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. To towarzysz dzieciństwa wielu pokoleń. Któż nie zna Murzynka Bambo, Słonia Trąbalskiego, Zosi Samosi czy głupiutkiego Grzesia z dziurawym workiem?

Poezja sprzed ponad pół wieku jest wciąż aktualna i tak samo jak wówczas bawi, cieszy, uczy życia oraz tolerancji wobec innych. Pokazuje również, że świat dookoła jest piękny i wart tego, by zatrzymać się nad nim w podziwie.» Ogłoszenia / Aktualności
» Witajcie w naszej bajce
» Przedszkolaki z naszej paki
» A było to tak ...
» Zajęcia i metodyka
» Świat wokół nas
Miejskie Przedszkole nr 2
ul. Kościuszki 31, 08-300 Sokołów Podlaski
tel. +48 25 781 23 43, e-mail: mp2sok@op.pl
E-HO - agencja reklamowa