W grupie 3-4 latków opiekę wychowawczo-dydaktyczną i opiekuńczą sprawują:

Monika Tymińska, Lidia Ryszkowska, Magdalena Zalewska i Anna Nicpan.

DBAMY O ZIEMIĘ -propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (12.04.-16.04.2021.)

Dziecko wyrobi właściwy stosunek do ochrony środowiska i nauczy się umiejętności segregowania odpadów. Wykona pracę plastyczną z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Rozwinie sprawność fizyczną poprzez zabawy ruchowe przy muzyce i z rekwizytami. Poćwiczy umiejętności wokalne oraz rytmiczne. Obejrzy bajki i filmy. Rozwinie logiczne myślenie poprzez odpowiedzi na pytania. Nauczy się na pamięć krótkiej  rymowanki. Rozwiąże proste zadania matematyczne, poćwiczy umiejętności przeliczania i spostrzegawczość. Dziecko razem z rodzicem przeprowadzi prosty eksperyment oraz założy zielony ogródek w domu.

Wykonaj prace plastyczne

Zrób tak jak ja

Posłuchaj piosenki, naucz się refrenu

Obejrzyj film edukacyjny

Przeczytaj mi mamo

Pomyśl i odpowiedz

Naucz się wybranej rymowanki

Gry matematyczne

Zrób wybrany eksperyment

Załóż zielony ogródek

Język angielski (12.04-16.04.2021)

Słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim. Posługuje się wyrażeniami clap pat, stamp, blink, wiggle. Utrwala kolory.

Zagraj w grę interaktywną

Zaśpiewaj piosenkę

Logopedia (12.04. - 16.04.2021)

Zadanie 1

Zadanie 2

Zadanie 3

WIOSNA NA WSI – propozycje zabaw edukacyjnych dla dzieci (06.04.-09.04)

Dziecko dowie się o zwierzętach mieszkających w gospodarstwie domowym. Poćwiczy aktywne słuchanie poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiąże proste zadania matematyczne, połączy w pary, wskaże przeciwieństwa, Poćwiczy logiczne myślenie i spostrzegawczość. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem prosty eksperyment. Nauczy się lub posłucha tematycznej piosenki oraz poćwiczy przy muzyce. Będzie miało również możliwość stworzenia pracy plastycznej, rozwiązywania zagadek i wykonania tematycznych kart pracy.

Muzyczna gimnastyka

Posłuchaj i zaśpiewaj piosenkę

Posłuchaj wiersza

Obejrzyj

Zabawa dydaktyczna

Wykonaj pracę plastyczną

Matematyczne zabawy

Wykonaj prosty eksperyment

Karty pracy

Język angielski   (06.04-09.04.2021)

Dziecko słucha/ śpiewa piosenkę  w języku angielskim, zna nazwy zwierząt z wiejskiej zagrody. Utrwala nazwy kolorów w języku angielskim.

Farm animals

Kolory

Logopedia (06.04. - 09.04.2021)

ĆWICZENIA SŁUCHOWE

Rodzicu- z młodszym dzieckiem usiądź tak,  żeby dziecko widziało obrazki zwierząt. Natomiast starsze dzieci mogą rozpoznawać odgłosy zwierząt tylko ze słuchu.

Pamiętaj zasadę: szeroki uśmiech, zęby złączone,  język na dole. Każdy wyraz wymawiaj wolno i wyraźnie.

Wielkanoc  (29.03-02.04.2021)

Dziecko dowie się o zwyczajach wielkanocnych.  Poćwiczy aktywne słuchanie poprzez udostępnione słuchowiska, bajki i filmy. Rozwiąże proste zadania matematyczne, określi położenie zabawki, poćwiczy umiejętności przeliczania, logiczne myślenie i spostrzegawczość. Dziecko przeprowadzi wspólnie z rodzicem prosty eksperyment. Nauczy się lub posłucha tematycznej piosenki oraz poćwiczy przy muzyce. Będzie miało również możliwość stworzenia pracy plastycznej, rozwiązywania zagadek i wykonania tematycznych kart pracy.

Zaśpiewaj piosenkę

Zabawa plastyczna

Obejrzyj film

Zabawa dydaktyczna

Karty pracy

Wielkanocna przygoda

Zagadki

Zabawa przy muzyce

Wykonaj prosty eksperyment

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszeschsrtonny rozwój dzieci oraz zapewaniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolanego. Materiał przygotowały: Monika Tymińska i Lidia Ryszkowska.

Logopedia  (29.03-02.04.2021)

Powrzaj za mną

Domowa klinika języka

Logozabawy

Naśladuj dźwięki

Propozycje zabaw edukacyjnych uwzględniają wszechstronny rozwój dzieci oraz zapewniają realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Materiał przygotowała Agnieszka Kosieradzka.

JĘZYK ANGIELSKI (29.03-02.04.2021)

Dziecko wysłucha,  zaśpiewa piosenkę w języku angielskim, pozna słownictwo związane z Wielkanocą

Zabawy interaktywne

Piosenka