Posiadamy Certyfikat SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Jesteśmy Laureatem Mazowsza I Edycji Konkursu MEN "Mam 6lat"

../foto/mini/mprzedszkole dobrze .jpg

Nasze przedszkole otrzymało tytuł MISTRZ ODKRYWANIA TALENTÓW

../foto/mini/mmistrz.jpg

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2021.04.06

Głównym założeniem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia).

Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy.  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna organizowana przez Fundację JiM o zasięgu ogólnopolskim.

Przedszkolaki  z Dwójeczki również włączyły się  w jedną z inicjatyw, podejmowanych w tym szczególnym dniu. W geście wsparcia dla osób z autyzmem , z pomocą rodziców wykonały i  przekazały nam "niebieskie fotografie" wykonane w swoich domach.

FOTOGALERIA>>