Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 roku,  propagująca znajomość literatury narodowej. W piątek 8 września, dzień przed wyznaczoną datą, cała społeczność naszego przedszkola zebrała się na placu przedszkolnym by wysłuchać krótkiego fragmentu dzieła ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Po uroczystym powitaniu gości  przez Panią dyrektor Urszulę Marcinkowską starszaki zaśpiewały staropolską pieśń z XVIII w. ,,Ty pójdziesz górą, a ja doliną”. Następnie  legendę Jana i Cecylii przeczytali dzieciom zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, wicedyrektor MP2 Beata Osial oraz rodzice naszych przedszkolaków Alicja Iwanowicz, Robert Wierzbicki oraz Aleksandra Godlewska-Kołodziej. Po wysłuchaniu legendy dzieci wzięły udział w krótkim quizie, odpowiadając na pytania dotyczące życia Jana i Cecylii. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom Uśmiech Cel akcji w naszym przedszkolu został osiągnięty: popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Fotogaleria>>