Czapka , gwizdek, ręka w górę. Uwaga! Policjant ruchem kieruje!

Tego dnia wszystkie grupy zgromadziły się na placu przedszkolnym, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Panie policjantki przeprowadziły z dziećmi pogadankę o bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa, m.in. o kamizelkach odblaskowych, o konieczności stosowania fotelików podczas jazdy samochodem itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołał przyjazd gości radiowozem policyjnymi. Każdy przedszkolak mógł chwilę posiedzieć w aucie, włączyć syrenę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Następnie dzieci wraz z policjantkami udały się na przejście dla pieszych gdzie pod ich czujnym okiem przechodziły przez ulicę. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja o zasadach bezpieczeństwa, która na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci! Spotkanie z policjantami odbyło się w ramach projektu edukacyjnego "Bezpieczny przedszkolak - bezpiecznym uczniem", który jest realizowany w naszym przedszkolu.

Serdecznie dziękujemy Paniom policjantkom Aleksandrze Głuchowskiej i Aleksandrze Borowskiej za spotkanie. Obiecujemy, że zawsze będziemy przestrzegać wszelkich zasad, aby być bezpiecznym na drodze i w samochodzie!

Fotogaleria>>