Lekcja przyrody z leśnikami

Korzystając ze słonecznej pogody dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu przeździeckiego. Głównym celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie najmłodszych z roślinnością tam występującą. Przedszkolaki, dzielnie krocząc leśnymi dróżkami, obserwowały uważnie przyrodę - patrząc, słuchając i dotykając. W promieniach słońca wdychały świeże leśne powietrze oraz słuchały  śpiewu dzikiego ptactwa. Podczas tej wyjątkowej lekcji przyrody leśnicy zapoznali dzieci z  różnorodnością szaty roślinnej lasu - drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Opowiedzieli również wiele ciekawostek o zwyczajach zwierząt leśnych. Podczas spaceru przedszkolaki zbierały dary jesieni, które  wzbogaciły kąciki przyrody w salach. Atrakcją spotkania z leśniczym był pokaz gry na rogu.

FOTOGALERIA: MOTYLKI, BIEDRONKI, KUBUSIE