KONKURS LOGOPEDYCZNY

Konkurs na logopedyczną dmuchajkę oddechową

„Zostań twórcą dmuchajki logopedycznej”

Organizator: Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim

Koordynator: Sylwia Szwech

Cele konkursu:

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim
  2. Konkurs adresowany jest do wszystkich dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną oraz wszystkich członków ich rodziny.
  3. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie dmuchajki oddechowej według własnego pomysłu, dzięki której uczniowie w trakcie zajęć logopedycznych będą mogli ćwiczyć naukę prawidłowego oddychania i emisji głosu. Za jej pomocą dzieci uczą się wydłużania fazy wydechowej, wypracowują prawidłowy tor oddechowy, stabilizują wydech.
  4. Dmuchajka musi zawierać instrukcje, w jaki sposób należy w nią grać/używać.
  5. Technika: dowolna, praca może być płaska lub przestrzenna.
  6. Format pracy: dowolny
  7. Temat konkursu „Zostań twórcą dmuchajki logopedycznej’’.
  8. Każda praca musi zawierać metryczkę (imię, nazwisko dziecka oraz grupę, do której dziecko uczęszcza).
  9. Prace mogą być wykonane przy zaangażowaniu wszystkich członków rodziny.
  10. Czas trwania konkursu: od 02.11 -  do 21.11.2023 r.
  11. Prace należy dostarczyć do gabinetu logopedy lub do wychowawców grup wraz z załączoną instrukcją.
  12. Komisja powołana przez organizatora przyzna nagrody za I, II, III miejsce w dwóch grupach wiekowych: 3­4 ­latki i 5­6­ latki, nagrody wyróżnienia, dyplomy za udział w konkursie dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie.
  13. Komisja wybierze najciekawsze prace.
  14. Komisja oceniać będzie przede wszystkim:
     15. W przedszkolu zostanie zorganizowana wystawa prac.
     16. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania nadesłanych zdjęć prac na stronie internetowej
          przedszkola
     17. Zgłoszenie pracy konkursowej oznacza akceptację przez uczestnika konkursu warunków regulaminu
          oraz wyrażenie zgody na opublikowanie danych osobowych (imię, nazwisko, grupa) na stronie
          internetowej przedszkola.
     18. Wystawa prac konkursowych oraz wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30.11.2023 r Dodatkowych
          informacji udziela opiekun konkursu: Sylwia Szwech (logopeda), Anna Tomczuk (wychowawca w grupie
          Słoneczka), Katarzyna Zieniewska (nauczyciel współorganizujący w grupie Krasnoludki).

Zapraszamy Wszystkie dzieci  do udziału w konkursie!