W oczekiwaniu na Mikołaja

Tuż po pożegnaniu się z rodzicami przedszkolaki w mikołajowych czapkach ruszyły do wspólnej zabawy. Wesołe  piosenki rozbrzmiewały głośno i radośnie. Każda z grup otrzymała zadanie do wykonania i wszystkie dzieci wywiązały się z nich brawurowo. Kiedy wszyscy świetnie się bawili zza okna dobiegł dźwięk dzwonka. To wesoły bałwanek Olaf odwiedził oczekujące na Mikołaja dzieci i zapewnił je, że Mikołaj już zbliża się do naszego przedszkola. Z entuzjazmem dzieci udały się do sal aby stworzyć listy do Mikołaja, które nauczycielki zebrały do czapek mikołajowych. Aby dokładnie sprawdzić czy Mikołaj jest już blisko, przedszkolaki z latarkami wyszły na zewnątrz. W ogrodzie odnalazły zgubione przez Mikołaja skarpetki i rękawiczki. Zaskoczenie i wielka radość zapanowała wśród dzieci, gdy zobaczyły jak Święty Mikołaj maszeruje w ich stronę pod rękę z Panią Mikołajową. Przedszkolaki osobiście przekazały Mikołajowi listy i zagubione rzeczy. Po krótkiej rozmowie i gestach sympatii, Mikołaj obiecał, że jeszcze w tym roku wróci do Dwójeczki. Radości było co niemiara !!!
Po powrocie do sali przedszkolaki pełne pozytywnych emocji i wrażeń ułożyły się do snu. Jednak nie był to koniec wieczornych atrakcji. Leżąc w ciepłych śpiworach obejrzały filmy o wesołych przygodach Mikołaja i jego przyjaciół, jedząc ulubiony popcorn. Największa niespodzianka czekała na dzieci rano - pod poduszką każdy przedszkolak znalazł upominek od św. Mikołaja. Radości nie było końca!