Dzień Majsterkowicza

Dzień Majsterkowicza, w kalendarzu świat nietypowych, jest dniem, o którym warto pamiętać. Poświęcony jest wszystkim majsterkowiczom czyli osobom, które lubią naprawiać rzeczy codziennego użytku oraz samodzielnie tworzyć nowe. Święto między innymi ma na celu zachęcanie wszystkich do majsterkowania, które uczy kreatywnego myślenia i poprawia zdolności manualne.

Z tej okazji Motylki zaprosiły do przedszkola tatę swojego kolegi Wojtka. Pan Marcin, przybył do sali ze sprzętem  do majsterkowania oraz materiałami, potrzebnymi do budowy karmnika dla ptaków. Przedszkolaki z zapałem i ogromną ciekawością, aktywnie uczestniczyły w budowie stołówki dla skrzydlatych przyjaciół. Każdy maluszek, pod czujnym okiem pana Marcina, mógł wkręcić wkręt w konstrukcję podłogi karmnika czy też wbić gwóźdź  w daszek z gontem. Efekt końcowy wspólnej pracy to  karmnik, stojący za oknem w ogrodzie, który umożliwi przedszkolakom obserwację ptaków zimą.

Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Kornilak za wspaniałą lekcję majsterkowania

oraz poświęcony nam czas !