SUKCES DWÓJECZKI

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Departament Gospodarki Odpadami, Emisji i Pozwoleń Zintegrowanych. Konkurs promował ideę gospodarki cyrkularnej, zgodnie z którą surowce powinny być wykorzystywane w obiegu zamkniętym tak długo, jak to możliwe. Dzięki temu produkcja odpadów jest minimalizowana, a surowce można wykorzystać ponownie. Ma to przyczynić się do racjonalnego korzystania z tych zasobów i tym samym ograniczyć negatywny wpływ produkcji na środowisko Do konkursu można było zgłaszać przeprowadzone zajęcia edukacyjne dotyczące gospodarki cyrkularnej, angażujące dzieci i młodzież oraz ich rodziny w działania proekologiczne i zachęcające do korzystania zasad gospodarki cyrkularnej w codziennym życiu. Do rywalizacji zakwalifikowało się 75 placówek – 28 przedszkoli, 36 szkół podstawowych i 11 szkół ponadpodstawowych. Uroczysta gala wręczenia nagród oraz dyplomów odbyła się 5 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.  Pani dyrektor Urszula Marcinkowska odebrała nagrodę za zajęcie III miejsca w kategorii przedszkola ufundowaną z funduszu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Nasza Dwójeczka otrzymała nagrodę finansową w wysokości 3500 tyś. zł!!! Jest to ogromny sukces naszej placówki, który dodaje nam skrzydeł do dalszej pracy i promuje przedszkole oraz miasto w województwie mazowieckim.

Zwieńczeniem uroczystości wręczenia nagród i dyplomów był spektakl Teatru Ekologicznego Bohema House "Piraci z Plastiklandu. Sekrety głębin".

Samorząd Województwa Mazowieckiego>>