Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

Dnia 12 lutego dzieci z grupy Pszczólki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do Lasu Przezdzieckiego, aby świętować Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. Spotkały się z leśniczym Waldemarem Szmurło oraz myśliwymi Dariuszem Witkowskim i Leszkiem Omelańczukiem, aby dowiedzieć się jak najwięcej o lesie, zwierzętach leśnych oraz w jaki sposób mogą o nie dbać od najmłodszych lat. Spacer po lesie przyniósł dzieciom wiele radości i okazji do doświadczania piękna przyrody.

W tygodniu poprzedzającym wyjazd do lasu w naszym przedszkolu została przeprowadzona zbiorka karmy dla zwierząt leśnych. Smerfy i Pszczólki jako reprezentanci całej społeczności przedszkolnej przekazały zebraną karmę Kołu Łowieckiemu "Sokół", a myśliwi rozwieźli karmę na pas zaporowy, aby trafiła ona jak najszybciej do adresatów.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za liczne włączenie się do zbiórki, która zaowocowała pełną przyczepką karmy oraz myśliwym za współpracę.