Ekopracownia

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się o efekcie cieplarnianym, utrwaliły wiedzę o segregacji oraz recyklingu, dowiedziały się czym są ogrody deszczowe oraz odnawialne źródła energii i jak można je wykorzystać. Przekazywane treści uzupełniały ciekawe zabawy badawcze, które pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć podejmowane zagadnienia.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu "Eko przedszkolak, eko uczeń, eko mieszkaniec", którego głównym założeniem  jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechnienie wiedzy z tego obszaru, a także budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa. Pomysłodawcą oraz realizatorem projektu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim.